Bugün 29 Şubat 2024, Perşembe         
Bizi Takip Edin!   
 
SİSTEM İSTATİSTİKLERİ
Bugün Dün Toplam
0
0
8.467

ACİL YOL YARDIM

CHEVROLET SERVİSİ

OPEL SERVİSİ

0533 769 51 58

Opel Cevrolet Bakım ve Onarım

Mersin Opel servisi - bakım

Araciniz servisimize geldigi andan itibaren, motor, kaporta, boya, ya da hangi islem için gelirse gelsin servisimizde tamir, bakim, onarim için bekleyen tüm araçlar sahibine teslim edilene kadar güvencemiz altindadir.

1. LASTİKLER

Lastikler araçların yol temasını sağlayan, ağırlığını ve yükünü taşıyan, hem süspansiyon sisteminin hem de sürüş konforunun ayrılmaz bir parçasıdır.

  • Lastik hava basınç kontrolü ve ayarı
    Diş derinlik ölçümü
    Lastik aşınma ve hasar kontrolü
    Lastik subap ve subap kapakları kontrolü
    Bijon kontrolleri

2. AKÜ

Aküler araçlarınız ilk harekete geçmesini sağlayan, kimyasal anlamda enerji depolayan ve gerektiğinde bu kimyasal enerjiyi elektrik enerjisine çeviren cihazlardır. Akü voltaj ölçümü yapılarak şarj durumunun yanında, akünün elektrolit seviyesi ve bağlantı kabloları kontrol edilir. kutup başlığının temizliği yapılır.

3. ATEŞLEME SİSTEMİ

Benzinli araçlarda silindir içerisine alınan yakıt ve hava karışımının ateşlenmesi bujiler sayesinde olur. Bujiler kontrol edilmeli, işlevini kaybeden bujiler değiştirilmelidir. Zamanında değiştirilmeyen bujiler aracınızda yetersiz ateşleme ve buna bağlı olarak tekleme problemleri yaratabilir.

4. MOTOR YAĞI

Motor yağı aracınızın motorunun çalışması esnasında hareketli parçalar arasında bir yağ filmi oluşturarak sürtünmeyi ve aşınmayı önler. İçerdiği katkılar sayesinde motor parçalarını temizler ve oluşan ısının bir kısmını sönümleyerek soğutma sistemine yardımcı olur. Motor yağı seviyesinin belli periyotlarda düzenli olarak kontrol edilmesi ve en azından senede bir defa yağ filtresi ile beraber değiştirilmesi tavsiye edilir. Aracınıza uygun motor yağı seçimini, aracınızın yağ seviye kontrollerini ve değiş işlemlerini tüm güvenli bir şekilde yapıyoruz.

5. YAĞ FİLTRESİ

Yağ filtresi motor yağını süzerek, yağlama kanallarına akışını sağlar. Zamanında değiştirilmeyen yağ filtresi işlevini kaybederek dolar ve tıkanır. Bunu sonucunda da yağ kanalları tıkanır ve motorda yetersiz yağlanmaya  yol açabilir. yağ filtresinin her motor yağı değişiminde yenilenmesi tavsiye edilir.

6. HAVA FİLTRESİ

Motora temiz hava girişi, ancak havadaki toz zerreciklerinin hava filtresinden süzülerek geçişi ile mümkündür. Periyodik bakımlarda kontrol edilip temizlenmeyen veya zamanında değiştirilmeyen filtreler tıkanarak, yetersiz hava girişi ve buna bağlı olarak aracınızda performans düşüşü, verim kaybı ve yakıt sarfiyatına neden olur.

7. YAKIT FİLTRESİ

Yakıt içerisindeki yabancı cisimleri (tortu, toz, vb.) süzerek, yakıt pompasına temiz yakıt akışı sağlar. Zamanında değiştirilmezse, yakıt filtresi tıkanır, araçta çekiş problemi başlar ve yakıt gideri artar.

8. POLEN FİLTRESİ

Araç içerisine temiz hava girişi ve araç içindekilerin sağlıklı bir hava soluması, klima ve havalandırma sisteminin verimli çalışması için periyodik bakımlarda polen filtresi kontrol edilip gerekirse değiştirilmelidir.

9. FREN SİSTEMİ KONTROLLERİ

Aracınızda emniyetli bir sürüş için en önemli unsurlardan biri fren sistemi kontrolleridir. Aracınızın ön ve arka fren balataları, kampana ve disk tertibatı, fren merkezi, fren hortumları, fren hidroliği düzenli kontrol edilerek, aracınız ile güvenli sürüş yapmanız sağlanır.

10. SÜSPANSİYON ve ÖN DÜZEN SİSTEMLERİ

Aracınızın zemin ile sürekli temasını sağlayan amortisörler, ön düzen elemanları, rot başı ve rotiller, salıncak burçları, aks körükleri ve benzeri parçalar OtoPratik noktalarında kontrol edilir. Gerekli durumlarda yapılan değişimlerde, aracınızın yol tutuşunun arttırılması sağlanır.

11. ISITMA, SOĞUTMA ve KLİMA KONTROLLERİ

Kışın kalorifer, yazın klima sistem ve bağlantı parçaları kontrolleri yapılarak, aracınızın ısıtma ve soğutma performansının arttırılması sağlanır. Aracınızın soğutma suyu seviyesi kontrol edilip, antifriz derecesi ölçülmektedir. Ayrıca, klima gazı dolum hizmeti verilmektedir.

12. CAM SİLECEKLERİ

Aracınız ile güvenli yolculuğun ilk şartı sağlıklı görüş sağlanmasındır. Yaz ve kış mevsim özellikleri, toz ve kirlere bağlı olarak silecekler belli bir kullanım süresi sonrasında vasfını yitirir. Aracınıza uygun silecek seçimi ve montajı gerçekleştirilir. Ayrıca aracınızın cam yıkama suyu kontrol edilerek tamamlanır.

13. AYDINLATMA SİSTEMLERİ KONTROLLERİ

Sağlıklı bir sürüş için aracınızı kullanırken görmek ve görülmek hayati önem taşır. Aracınızın far ampulleri ve diğer aydınlatma tertibatı Kontrol edilir, gerekirse far yar işlemine tabi tutulur.

14. EGZOZ SİSTEM KONTROLLERİ

Aracınızın egzoz hattı, bağlantı parçaları, paslanma ve kaçak olup olmadığı kontrol edilir.

Cheap Jerseys Wholesale Jerseys Cheap Jerseys Wholesale Jerseys Cheap Jerseys Cheap NFL Jerseys Wholesale Jerseys Wholesale Football Jerseys Wholesale Jerseys Wholesale NFL Jerseys Cheap NFL Jerseys Wholesale NFL Jerseys Cheap NHL Jerseys Wholesale NHL Jerseys Cheap NBA Jerseys Wholesale NBA Jerseys Cheap MLB Jerseys Wholesale MLB Jerseys Cheap College Jerseys Cheap NCAA Jerseys Wholesale College Jerseys Wholesale NCAA Jerseys Cheap Soccer Jerseys Wholesale Soccer Jerseys Cheap Soccer Jerseys Wholesale Soccer Jerseys